štvrtok 28. júna 2012

Tanečný rok s Ladies Area....

V roku 2009 som začal spolupracovať ako manažér dievčenského tanečného zoskupenia LADIES AREA a celú spoluprácu sme odštartovali tanečným projektom s úspešnou finalistkou Superstar Dominikou MIRGOVOU a hneď prvým televíznym live vystúpením v rámci Dňa otvorených dverí TV Markíza. Po nich nasledovalo množstvo ďalších spoločných podujatí (Zlatá črievička 2009, Profilový večer v Infinity clube v Partizánskom, Na kolesách proti rakovine v Smoleniciach,...).










Po ukončení spolupráce s Dominikou Mirgovu vznikol  nový projekt s excelentným tanečníkom z Prievidze s umeleckým menom FIZZY (Breakfans). Z tejto spolupráce vznikla aj choreografia s jeho rukopisom:



Záver mojej ročnej spolupráce s Ladies Area ako manažéra vyvrcholil spoločným vystúpením Ladies Area s majstrom Karlom GOTTOM v Kúpeloch Brusno (2010).



Medzi tým....

Medzi vyučovaním v ZUŠ v Partizánskom a mojim zamestnaním som zorganizoval aj dva kurzy spoločenského tanca a salsy v období  predplesovej sezóny. Lektormi kurzu boli: môj brat Ondrej i môj kamarát José Batista (Cuba), špecialista na salsu. Kurzy som zorganizoval pre ICM Partizánske, ktoré zastrešovalo v danom období tanečné aktivity daného smeru.





Dievčenská tanečná skupina Tretiačky....

Tretiačky upgradovali svoju tanečnú choreografiu na slovenský hudobný podklad a predstavili sa svojim rovesníkom v súťaži "Talentárium"  na ZŠ R. Jašíka v Partizánskom, ale i v rámci "Koncertu pre mamu" i na "Ceste rozprávkovým lesom" v roku 2010. 








utorok 26. júna 2012

Základ pre nový tím tanečnej skupiny MODANS...

K detskej tanečnej skupine Tretiačky pribudol aj základ pre novú tanečnú skupinu MODANS pri ZUŠ v Partizánskom. Tvorili ju najstaršie absolventky tanečného odboru ZUŠ, ku ktorým postupne pribudli dievčatá z "vonku" na základe výberového konkurzu. Už v tanečnom programe Dancing In The Rain sa predstavili tanečnou choreografiou MEMORY MICHAEL.





S uvedenou choreografiou Memory Michael sa tanečníčky verejne predstavili i v rámci lokálnej, komerčnej tanečnej súťaže "Tanec na ploščadi" v roku 2010, ktorú vo svojej kategórii vyhrali. 

pondelok 25. júna 2012

Dancing In The Rain - detský tanečný program na záver prvého tanečného roka

Po roku deviatich mesiacoch práce so všetkými kategóriami detí v ZUŠ Partizánske vznikol tanečný program s  názvom DANCING IN THE RAIN, ktorý mal premiéru v Dome kultúry v Partizánskom 17. 06. 2010. Program mal jednoduchý motív - známu muzikálovú rovnomennú pieseň - ALE spracovanú v rôznych tanečných štýloch (čo bola pomerne náročná práca vyhľadať adekvátne hudobné podklady, ale dalo sa). Takto vzniklo 8 nových choreografií. Do programu sme si prizvali aj dve tanečné skupiny: The Lost Cases a Ladies Area, ktoré odprezentovali svoje úspešné choreografie. (ilustračné foto: The Lost Cases)


Do prvej rady, do posleného miesta zaplnenej spoločenskej sály Domu kultúry, zasadli dve dámy, bývalá pani učiteľka teraz už "mojich" tanečných detí - p. Ľudmila Šuňalová a nestor tanečného odboru ZUŠ v Partizánskom p. Matilda Harantová, ktorá odchovala množstvo skvelých tanečníkov, ako Mário Radačovský,  Miroslav Krchňavý, Ľubica Naštická - Pastoreková,... Tak priznám sa, pred touto dámou som mal rešpekt. 
V programe boli odprezentované aj dve choroegrafie potencionálnych skupín, ktoré som neskôr založil. Choreografia dievčat tretieho ročníka, ktorým som dal názov TRETIAČKY a ich choreografii MOKRÁ ULICA.







Dva roky ako učiteľ tanečného odboru ZUŠ Partizánske....

Na požiadanie riaditeľky ZUŠ v Partizánskom, p. Renáty Andrejovej, som prevzal na dva roky,ako nekvalifikovaný tanečný pedagóg (napriek môjmu vysokoškolskému vzdelaniu v odbore slovenský jazyk - hudobná výchova) po odchode tanečného pedagóga (p. Šuňalovej) celý tanečný odbor, kde bola cca 68 tanečníkov.
Ako prvé čo som urobil bolo to, že som vysťahoval prežitky umeleckého školstva - kreslá a vytrinky a všetok  nábytok "na kávičku", ktorý by mohol deťom spôsobiť úraz pri ich tanečnej práci, čim sa do značnej miery aspoň prakticky i opticky zväčšil priestor tanečnej sály. Ako druhé som sa rozhodol vniesť to tanečnej práce s deťmi trochu "nového vánku" v podobe iných tanečných techník ako je len klasický tanec (balet) s prioritou - detskou prirodzenosťou pohybu na počutú hudbu. A tak som nastúpil na novú dimenziu mojej tanečnej práce...
Potešilo ma, že záujem o tanečný odbor ZUŠ po mojom pár mesačnom zapracovaní sa stúpol až na 91 tanečníkov, ktorí prichádzali aj počas školského roka. To ma uistilo, že zvolený zámer práce s deťmi všetkých kategórii aj v podmienkach ZUŠ je správny. Detská tanec predovšetkým bavil.